ZIELONA REWOLUCJA W TECHNOLOGII BETONU 2024
Prelegentami Konferencji „Zielona rewolucja w technologii betonu” będą członkowie Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej, w którego skład wchodzą czołowi producenci chemii budowlanej, w tym domieszek do betonu. W Konferencji wezmą udział także przedstawiciele producentów cementu, a także goście specjalni, mający duże doświadczenie w branży budowlanej na Polskim rynku. W swoich wystąpieniach zaprezentują nowoczesne
SESJA 1 : Ślad węglowy w technologii betonu
- Dr inż. arch. Marta Promińska, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Strabag Sp z o.o., Pełnomocniczka Zarządu Głównego SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu. Architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M. Absolwentka Politechniki Krakowskiej. W 2020 r. uzyskała tytuł doktora na Politechnice Śląskiej. Autorka wielu publikacji naukowych w tym książek : „Zdrowa Urbanistyka. Nowy standard planowania przestrzennego” oraz „Zdrowa Architektura. Nowy standard projektowania zrównoważonego”. Pełni rolę doradcy w WELL City 2022-2024 Advisory. Członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
- Absolwent Chemii Polimerów oraz Chemii Budowlanej na Politechnice Łódzkiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. na stażu studenckim u globalnego producenta cementu w Szwajcarii. Od 2017 roku, pracuje na stanowisku Specjalisty do badań i rozwoju PCE (polikarboksylanów). Prowadzi syntezę i modyfikację polimerów, które służą następnie do produkcji superplastyfikatorów do betonów oraz optymalizację procesu produkcji PCE. Od 2023 roku aktywnie wspiera Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej w komunikacji z EFCA oraz EFCC odnośnie Deklaracji Środowiskowych EPD.
SESJA 2 : Nowoczesne rozwiązania domieszek chemicznych w betonie niskoemisyjnym
- Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki oraz Politechniki Śląskiej, na której w 2022 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Budownictwa. Autor publikacji branżowych skupionych na obszarze betonów i cementów niskoemisyjnych oraz ich trwałości. Z branżą materiałów budowlanych związany od 7 lat. Karierę zawodową rozpoczął jako technolog betonu oraz doradca technologiczny w Centrum Technologicznym Betotech (Heidelberg Materials). Obecnie główny technolog betonu w dziale domieszek w firmie Mapei Polska.
- Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – specjalizacja: materiały wiążące i technologia betonu. Z branżą związany od 2001 roku, gdzie jako technolog betonu w Readymix Beton Polska rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Dzisiaj od ponad 20 lat związany z branżą chemii budowlanej. Swoje doświadczenie zawodowe w zakresie domieszek chemicznych do betonu zdobywał w firmach: Woermann Bauchemie, Degussa, BASF oraz Master Builders Solutions. Obecnie jako Product Manager w MC-Bauchemie, aktywnie wspiera rozwój domieszek chemicznych w dziale Concrete Industry. Aktywny działacz grup roboczych w Stowarzyszeniu Producentów Chemii Budowlanej jak również w Stowarzyszeniu Producentów Betonu Towarowego. Autor wielu publikacji w czasopismach branżowych oraz podczas konferencji naukowych, ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi w Polsce, gdzie propaguje i popularyzuje wiedzę z zakresu technologii betonu jak również domieszek chemicznych do betonu.
- Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Nowoczesnych Materiałów Inżynierskich Politechniki Lubelskiej. Z branżą materiałów budowlanych związany od roku 2009. Swoją karierę rozpoczynał jako technolog w przemyśle cementowym. Od 2013 roku związany z firmą Stachema Polska Sp. z o.o. Od 2018 roku pełni stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Produktu, obecnie Dyrektora Działu Badań i Rozwoju. Aktywny uczestnik grup roboczych oraz wydarzeń organizowanych przez SPChB, mających na celu rozwój technologii oraz propagowania wiedzy z zakresu domieszek chemicznych do betonów i zapraw.
- Ur. w Opocznie w 1980r. Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – specjalizacja: technologia betonu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał firmach polskich i zagranicznych: Cetco Poland, Schomburg Polska, Atlas sp. z o.o. Od początku związany z pracą w działach badawczo- rozwojowych i technologicznych. Obecnie zajmuje stanowisko Głównego Technologa w Pionie Domieszek i Pigmentów do Betonu w firmie Atlas. Wyniki swoich prac badawczych zaprezentował na wielu sesjach posterowych, panelach dyskusyjnych, konferencjach i publikacjach naukowych. Ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi w Polsce szkoląc studentów z zakresu m.in. technologii betonu wibroprasowanego.
- Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Pracownik Master Builders Solution, od 14 lat związany z działem domieszek do betonu. Obecnie główny technolog działu domieszek to betonu, zajmujący się badaniem i rozwojem produktów, nadzorujący okresową ich kontrolę oraz aktywnie zaangażowany w doradztwo techniczne.
- Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Swoją profesjonalną ścieżkę w branży budowlanej rozpoczął w 2017 roku, specjalizując się w technologii betonu oraz kontroli jakości. Jego doświadczenie obejmuje pracę dla jednej z największych firm budowlanych w Polsce, gdzie odpowiadał za nadzór nad jakością ze strony generalnego wykonawcy na kontraktach drogowych. Od 2020 roku związany z działem domieszek w firmie Cemex Polska, gdzie obecnie pełni funkcję Lidera Domieszek do betonu.
SESJA 3 : Nowe Cementy umożliwiające redukcję CO2 w betonie
- Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki w specjalizacji technologia betonu. Zawodowo od 15 lat związany z branżą materiałów budowlanych. Swoje doświadczenie zdobywał jako materiałowiec podczas budowy betonowych nawierzchni dróg ekspresowych oraz jako technolog betonu u jednego z czołowych producentów domieszek do betonu. Od 2020 roku związany z Cement Ożarów S.A. Obecnie jako Product Manager zajmuje się badaniami i rozwojem produktów. Aktywny uczestnik komitetów i grup technicznych wspierających rozwój sektora cementowo-betonowego w Polsce. Autor publikacji z zakresu technologii betonu oraz prelegent na sympozjach i konferencjach branżowych.
- Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – specjalizacja: technologia betonu. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako Technolog Betonu i Doradca Techniczny w firmach zajmujących się produkcją prefabrykatów betonowych, domieszek chemicznych i cementów. Obecnie odpowiedzialny za rozwój portfolio cementów w Holcim Polska S.A.
- Absolwent Politechniki Częstochowskiej z 23 letnim doświadczeniem zdobywanym na wielu szczeblach i w różnych obszarach związanych z technologią betonu w Cemex Polska. Uczestniczył w wielu kluczowych i międzynarodowych projektach infrastrukturalnych, energetycznych oraz morskich, odpowiadając za nowatorskie rozwiązania materiałowe i technologie dla specjalistycznych betonów. Lider wielu projektów badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z krajowymi jednostkami badawczymi i uczelniami technicznymi oraz globalnym centrum rozwoju Cemex. Autor i współautor wielu publikacji naukowych oraz monografii, a także uczestnik i prelegent wielu konferencji branżowych. Obecnie jako menadżer doradztwa technicznego w Cemex Polska zajmuje wspieraniem i promocją ekologicznych rozwiązań, działalnością naukowo-badawczą oraz aktywnym uczestnictwem w wielu technicznych komitetach i grupach roboczych działających na rzecz ewolucji normalizacji oraz zrównoważonego rozwoju sektora cementowego i betonowego.
- Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania w Cementowni Warta S.A. Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Swoją karierę zawodową rozpoczęła od pracy w firmie produkcyjnej Coca Cola HBC w Łodzi, następie ponad 7 lat pracowała w Okręgowym Urzędzie Miar w Łodzi. Była odpowiedzialna min. za nadzorowanie, wdrażanie i utrzymywanie w laboratorium fizykochemicznym normy ISO 17025. Następnie rozszerzała swoje kompetencje jako Pełnomocnik w Jednostce Notyfikowanej, gdzie była odpowiedzialna za nadzorowanie, wdrażanie i utrzymywanie wymagań normy ISO 17020. W roku 2015 rozpoczęła pracę w Zakładowym Laboratorium w Cementowni Warta S.A. w którym podnosiła swoje kompetencje w obszarach związanych z wymaganiami norm/dokumentów odniesienia ISO 9001/AQAP 2110, ISO 14001/EMAS, ISO 45001; ISO 17025. W lipcu 2021 rozpoczęła pracę na stanowisku Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Zaangażowana w opracowywanie, wdrażanie, utrzymywanie i doskonalenie systemów zarządzania.