Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej; obroniła z wyróżnieniem pracę „Opracowanie warunków wdrażania nowych technologii do betonu architektonicznego”, nagrodzoną również w konkursie na najlepszą pracę dyplomową (magisterską). W 2010 r. uzyskała tytuł doktora nauk technicznych i wyróżnienie rozprawy doktorskiej pt. „Kształtowanie mrozoodporności betonów wysokopopiołowych” (2011). Obecnie jest zatrudniona jako adiunkt w Zakładzie Inżynierii Materiałów Budowlanych w Instytucie Inżynierii Budowlanej na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (od 2011 roku);
Od początku pracy na stanowisku naukowo-dydaktycznym na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (2003 r.) łączy pracę badawczą z praktyką inżynierską. Uczestniczy, na zaproszenie przemysłu, w szkoleniach, seminariach i warsztatach, w których dzieli się wiedzą z zakresu technologii betonu. Prezentowała wiele wykładów na zamówienie na krajowych konferencjach naukowo-technicznych. Pracowała w nadzorze inwestorskim nad przedsięwzięciem budowlanym budowy Świątyni Świętej Bożej Opatrzności w Warszawie w latach 2004-2011. Doświadczenia z nietuzinkowych rozwiązań i realizacji opisuje w artykułach naukowych i technicznych w krajowych wydawnictwach.
W ramach pracy na stanowisku adiunkta na WIL PW oraz na stanowisku specjalista technologii betonu w firmach (Bureau Veritas, Dekra Norisko, BBO, Warbud S.A.) sporządziła szereg raportów, opinii i ekspertyz w zakresie technologii betonu, weryfikacji receptur betonu i opracowań o charakterze inżynierskim w tym opinie o innowacyjności rozwiązań materiałowych z zakresu budownictwa.
Współpracuje z jednostkami naukowo-badawczymi, jak i przemysłem w zakresie opiniowania rozwiązań materiałowo-technologicznych (dotyczących realizacji z betonów specjalnych, w tym szczególnie z betonu architektonicznego i betonu fotokatalitycznego).
Specjalizuje się w technologii betonu architektonicznego. Z tego tematu przygotowała i przedstawiła wiele wykładów, przeprowadziła szkolenia i warsztaty, pomagała w przygotowaniu dokumentacji technicznej. Pracowała również jako konsultant (2019-2022), zapewniając doradztwo techniczne w zakresie betonu architektonicznego w ramach budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy realizacji spektakularnie białych betonów.
Pełni funkcję kierownika projektów dydaktycznych oraz` badawczo-rozwojowych realizowanych w konsorcjach naukowo-biznesowych, których przedmiotem są wdrożeniowe rozwiązania materiałowe, w tym innowacje, które będą miały zasięg co najmniej krajowy. Zorganizowała w Politechnice Warszawskiej Zespół Projektowania i Badania Kompozytów Fotokatalitycznych, którego jest Liderem. W ramach realizacji wymienionych projektów stworzyła i wyposażyła laboratorium Zgormadzona infrastruktura badawcza umożliwia kompleksową obsługę wdrożeń technologii betonu fotokatalitycznego w zakładach produkcji prefabrykatów betonowych jak i działania pośrednie w zakresie oceny skuteczności oczyszczania powietrza powłok i kompozytów o właściwościach fotokatalitycznych z tlenków azotu, benzenu oraz ozonu zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i polowych oraz ocenę skuteczności samoczyszczenia powłok i kompozytów o właściwościach fotokatalitycznych w warunkach laboratoryjnych i polowych.
Obecnie pełni funkcje m.in. Prodziekana Wydziału ds. studenckich (od 2016 roku) jak również Przewodniczącą Oddziału Warszawskiego PZITB w kadencji 2024-2028.
Jest autorem lub współautorem ponad 150 publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach i materiałach konferencyjnych w głównej tematyce badawczej jaką jest technologia betonów specjalnych. Prezentowała referaty na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i technicznych. Jest autorem lub współautorem ponad 50 opinii na zlecenie przemysłu. Recenzuje artykuły w wydawnictwach krajowych polskojęzycznych jak i anglojęzycznych.